Başarılı ve gelişmekte olan işler, gittikçe daha fazla personel çalıştırma ihtiyacı duyarlar. Ancak yeni bir personel, maliyetlerinizi artırır ve kârlılığınızın azalmasına yol açar. Bunun yanında bazen tam zamanlı bir çalışana da ihtiyaç duymayabilirsiniz aslında.

Online bir asistan ile çalışmanın birçok faydası vardır:

1. Zaman Kazandırır

Yeni bir personel almak kolay ve hızlı bir süreç değildir. Öncelikle bir ilan hazırlamanız ve yayınlamanız gerekir. Sonrasında insanların başvuru yapmasını beklersiniz. CV’ler gelir, içlerinden eleme yapar, sizin için en uygun olanları bulmaya çalışırsınız ve yüz yüze görüşmelerinizi planlarsınız.

Daha sonra zamanınızı ayırıp adaylarla görüşmeler yaparsınız ve her şeyi süzgeçten geçirirsiniz. Sizin için en ideal kişiyi bulmak her zaman kolay bir iş değildir. Ancak yine de sürecin bir parçasıdır ve yeni bir personel işe alma hedefinize ulaşmak için bu süreci tamamlamanız gerekir. Sonuca ulaşabilmek için genelde en son bir iki aday ile ikinci görüşmeleri yapmanız gerekir. Sonunda bir karar vermiş olsanız da mesainiz bitmemiştir, şimdi de onu eğitmeniz gerekir. 

Ya da alternatif olarak, bütün bu süreçleri atlar ve bir online asistan tutabilirsiniz.


2. Maliyetleri Azaltır

Bir online asistan ile çalışmak size birçok konuda maliyet avantajı sağlar. Öncelikle tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir personel çalıştırmak yerine sadece talebiniz doğrultusunda bir işi yerine getirecek uzaktan hizmet veren biriyle çalışırsınız.

Bununla birlikte, onu eğitmek için herhangi bir maliyete katlanmanıza gerek kalmaz. Çünkü talep ettiğiniz iş için gerekli olan yeteneklere halihazırda sahip olan bir asistan ile çalışmanız sağlanır.

Eğer bir personel işe alırsanız her bir işi yapması için eğitilmesi gerekecektir. Bu para ve zaman kaybına katlanmak yerine istediğiniz işte tecrübesi bulunan, bir ya da birkaç online asistan ile uzmanlık isteyen projelerde çalışmanız mümkündür. Bu, uzun vadede oldukça kazançlı olmanızı sağlar.

Diğer bir maliyet avantajı ise online asistanları işe alıyor gibi ödeme yapmak yerine her bir hizmet başına ödeme yaparsınız. Böylece çalışmadığı saatlere ödeme yapmamış olursunuz ve bu da maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltarak kârlılığınızın artmasını sağlar.


3. Diğer Çalışanlardan Daha Çok Faydalanmanızı Sağlar

Değerli zamanınızı e-mailleri cevaplamak, sosyal medyanızı programlamak ve buna benzer rutin işleri yaparak harcamanıza gerek yok. Eğer yüksek ölçüde uzmanlaşmış bir iş yapıyorsanız, zamanınız bundan çok daha değerli. Kendi zamanınızdan ve çalışanlarınızın zamanından daha çok faydalanmak istiyorsanız, online bir asistan tutun ve rutin işleri ona bırakın.


4. Personel Sorunlarından Kurtulmanızı Sağlar

Bazen yeni bir eleman aldığınızda kişisel olarak sizinle ya da diğer çalışanlarla pek de iyi anlaşamadığını görürsünüz. Bu, iş yerinde sorunlara, zaman ve enerji kaybına yol açar. 

Online bir asistan tutarak bu tip sorunları azaltabilirsiniz. Online asistan, diğer çalışanlarınızla aynı ofiste çalışmadığı için anlaşmazlık yaşanacak muhtemel konular da ortaya çıkmamış olur. 

Online asistanlar, iş saatlerinde dedikodu yaparken yakalanmazlar, işe geç kalmazlar ya da geçersiz bahanelerle işe gelmedikleri olmaz. Öğle yemeğinden geç dönmez, yemekten döndükleri için ağırlaşmazlar. Bu da demek oluyor ki personel sorunlarını ortadan kaldırmayı ya da en azından en aza indirgemeyi başarabilirsiniz.

Başarılı bir işiniz varsa, her zaman her konuda başarılı olmak istersiniz. Bunun için yapabileceğiniz şeylerden biri de online yönetici asistanı hizmetlerinden faydalanmanın size neler katabileceğinin farkında olmaktır.

Size sunabilecekleri faydaları göz önünde bulundurursak, bir online asistan ile çalışmak işiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olabilir.