Dünyanın en başarılı insanlarının en önemli özelliği, delege etme konusunda çok iyi olmalarıdır. Çünkü işlerini delege etmeyi bilenler, sevdikleri iş için sarf ettikleri eforun verimliliğini kat kat artırmış olurlar. Gerçekten başarılı insanlar kaynaklarının sınırlı olduğunu anlayabilen insanlardır; bir gün içinde sınırlı saat ve sadece kendilerinin yapabileceği çok fazla iş vardır.


İş yükünü diğer insanlarla paylaşmak size; sadece sizin yetenekleriniz, kapasiteniz ve ilginizi gerektiren önemli işlere odaklanmanız için zaman kazandırır.

Delege etmek başarının anahtarı olabilir ancak işlerinizi online bir asistana devretmek, başarınızın hızla yükselişe geçmesini sağlar. Çünkü size hem zaman hem de para kazandırır. Sadece iş gücünüzden değil, bir çalışan için harcayacağınız birçok masraftan da tasarruf edersiniz. Çalışan için internet ücreti, bilgisayar, masa, koltuk, su, yemek, ısıtma, soğutma şeklinde uzayıp giden masrafların hiçbirine girmezsiniz. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için de zaman harcamanıza gerek kalmaz, çünkü zaten sadece çalıştığı kadar öder, ücret ödediğinizde çalıştığını bilirsiniz. Böylece hem sizin hem de işlerinizin verimliliğini artırabilirsiniz.


İş verimliliğiniz arttıkça rekabet avantajınız da artacak, rekabet avantajınız arttıkça başarınız da artacaktır. Verimlilik bir işin başarılı olabilmesi içi ana unsurdur. Verimliliğiniz arttıkça müşterilerinize sağladığınız değer de artacaktır. Hatta tasarruf ettiğiniz tutarları pazarlama bütçenize ekleyip, pazar payınızı bile artırabilirsiniz.